SEN 2018

Dopoledním přednášejícím bude Marek Lukášek, farář v Českém Brodě a člen poradního odboru liturgického.

Další informace k seniorátní evangelické neděli:

V rámci dopoledního programu budou mít děti možnost od 11.30 nacvičit společné písně pod vedením Evy Ježíkové z Mikulůvky. Bude to zajímavá příležitost pro děti, které rády zpívají. Nacvičené písně pak zazní při závěrečném otevřeném zpívání.

Odpoledne vystoupí od 14 hodin Slávek Klecandr se svými žalmy. Byl přizván k vystoupení mimo jiné proto, že patří k osobnostem, kterým se podařilo významně zpopularizovat biblický text – právě díky zhudebnění řady žalmů v ekumenickém překladu. Mnozí z nás dokážeme citovat některé žalmy právě proto, že je známe jako písně Slávka Klecandra a Oborohu.

Cirkus jako prostředek k rozvoji. Co si pod tím představit? Cirkusově disciplíny nacházejí využití jako metoda pro výchovnou práci s mládeží i s dalšími skupinami – lidmi s fyzickým či mentálním postižením, předškolními dětmi, dětmi z vyloučených komunit nebo seniory s Alzheimerovou nemocí. V posledních dvaceti letech se rozvíjí koncept, který využívá technik nového cirkusu jako metody sociální práce. Nabízí pestrou škálu činností, z nichž každá je jiná a rozvíjí něco jiného. Kde se cirkus vzal, čím jsou specifické současné cirkusové disciplíny a jak je lze využít jako prostředek k rozvoji člověka? To se můžete dozvědět, ale hlavně si vyzkoušet v dílně Jany Vondrové, která se cirkusu věnuje přes deset let.

Biblické téma se nám vrátí i při vystoupení Láryho Hausera, herce Divadla Husa na provázku. Mysteria Buffa, nebo Mistero Buffo (nebo též  Komediantská mysteria). Autorem je Dario Fo, italský herec, režisér a dramatik, nositel Nobelovy ceny za literaturu. Jde o scénické čtení, které obsahuje  texty o třech zázracích. Lazarovo vzkříšení, Slepec a kulhavý a Svatba v Káni. Dalo by se říct, že jsou to středověká mysteria, předváděná potulným komediantem.

 

Pro děti přijede až z Břeclavi zdravotní klaun David Najbrt. A nejen pro ně. Přijďte se podívat, jak lze pracovat se smíchem. Přijďte se inspirovat a potěšit.

Zde si můžete stáhnout plakát v PDF – barevně a černobíle

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Ke stažení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s